H20 Mediterranean Diet and Sport– Rebeca Rotberg and Hanna Otsman – 2 months volunteering in Greece

esc volunteer greece Rebeca Rotberg Hanna Otsman vabatahtlikName of the project: H20 Mediterranean Diet and Sport

Date: 05.07.2023 – 02.09.2023

City/Country: Stratoni, Greece

Hosting organization: United Societies of Balkans

Rebeca Rotberg

My name is Rebeca and I am from Estonia. I had a chance to experience living in a small village Stratoni, Greece for two months as a volunteer. 

We had 13 participants and the countries involved were: Estonia, Greece, Italy, France, Slovenia and Ukraine. 

Our group-volunteering project was about Mediterranean diet and sports. We were in charge of the social-media and made posts about the community and the Mediterranean diet. We also painted, organized sports events and cinema nights for the kids. In the village there was a Seahorse park and a community library which we also took care of. 

esc volunteer greece Rebeca Rotberg Hanna Otsman vabatahtlikShort term group volunteering can be a great way to give to the community, learn new skills, and build relationships. It can also provide a sense of purpose and fulfillment. Additionally, it allowed us to make a positive impact in a short amount of time. Through volunteering, we gained a deeper understanding of social issues and developed empathy towards others. Overally, short term group volunteering can be a meaningful and enriching experience for both us the volunteers and the communities we work in. 

For me volunteering in Greece was a rewarding experience that offered me a range of benefits. It allowed me to gain valuable skills that will last a lifetime. It also allowed me to meet new people and make connections. Volunteering is a great way to learn about yourself and to develop a sense of responsibility towards your duties. 

Hanna Otsman

Mina olen Hanna, pärit Eestist, täpsemalt ülikoolilinnast Tartust. Märtsis kandideerisin läbi ESC portaali, et minna kaheks kuuks vabatahtlikuks Kreekasse. Saladuskatte all võin öelda, et Kreeka võlus mind täielikult oma olemuse ja inimestega ning otsustasin oma vabatahtliku teenistust pikendada. 

esc volunteer greece Rebeca Rotberg Hanna Otsman vabatahtlikProjekti sattusin läbi täieliku juhuse, ühel õhtul facebooki scrollides jäi silma kuulutus kus jagati  võimalust minna vabatahtlikuks Kreekasse, kuna pealkiri oli niivõrd kutsuv otsustasin peale klikata ning postitust lugedes tundsin ennas aina rohkem ja rohkem ära, siis teadsin kohe, et saagu mis saab pean sinna kandideerima. Minu üllatuseks osutusingi ma valituks ning siis oligi vaid oodata oma lendu Kreekasse.

Minu kodukohaks sai pisike linn nimega Stratoni. Statoni asub asub Põhja-Kreekas Chalkidiki poolsaare kirderannikul. Stratoni ise on pisike küla kahe poe, mõne söögikoha ja kohvikuga. Võluvaks teeb aga selle koha meri, mis oli minu ööbimiskohast alla saja meetri kaugusel. Muuseas asub Stratonis ka Euroopa suuruselt teine merihobuste koloonia. Sellepärast on siia ehitatud ka merihobuste park, mida ka meie korrastada aitasime.

esc volunteer greece Rebeca Rotberg Hanna Otsman vabatahtlikMinu grupp, kellega ma kaks kuud koos töötada sain oli väga mitmekülgne. Kokku oli meid 13, kuuest erinevast riigist. Seega nüüd on mul uued sõbrad nii Kreekast, Itaaliast, Prantsusmaalt ning Ukrainast ja Sloveeniast. 

Meie projekti pealkiri oli “Mediterranean diet and sports” seega saime kahe kuu vältel uurida vahemere dieedi kohta (saime ka ise mõningad retseptid läbi proovida) ning korraldada erinevaid spordivõistlusi kohalikele noortele. 

Tegelikult oli mei ülesandeid veelgi ning ning kuna inimesi oli meil 13 moodustasime väiksemad grupid, et töö paremini sujuks. Minu ülesandeks sai spordi tiimi koordinaator, kus sain arendada oma juhtimis oskust. Kahe kuuga jõudsime korraldada viis erinevat üritust ning lastelt saadud tagasiside oli väga positiivne. 

Oma vaba ega sisustasime enamasti mereääres mis oli suve keskel ülimalt soe ning nädalavahetustel saime minna ka lähedal asuvatesse linnadesse nagu Ierissos, Arnaia või Ouranoupoli. Veel oli meil võimalus külastada ka pealinna Ateenat ning mõningaid saari nagu Paros, Naxos ja Drenia. 

Kokkuvõttes veetsin ma Kreekas kaks väga imelist kuud, mis olid täis uusi väljakutseid, põnevaid seiklusi ning imelist kreeka toitu. Ning nagu ennem mainitud , kuna kõik otsustasin ma oma vabatahtliku projektiga jätkata.

This Project was financed by European Commission’s European Solidarity Corps Programme.

2023-09-18T10:31:27+00:00