RESTART – Elizaneth Saks – 2 months volunteering in Greece

esc volunteer greece Elizaneth Saks vabatahtlik eestiName of the project: RESTART

Date: 10.01.2023 – 05-03.2023

City/Country: Thessaloniki, Greece

 

 

Minu teekond Kreekasse oli kergelt öeldes üks saatuse viguridest, mis nüüd tagantjärgi mõeldes sattus mu ellu väga õigel ajal. Usun, et nii mõnigi noor oskab minuga samastuda kui tunneb peale gümnaasiumi lõpetamist sotsiaalset pinget minna otsejoones ülikooli, sest kõik koolikaaslased ju lähevad ja vanematel on lapse tuleviku osas suured nõudmised. Täpselt nii oli ka minuga, kuniks ma mõistsin, et miski ei tekita minus rohkem elevust kui see, et saaksin minna reisima ja avastada uusi kultuure.

Jaanuaris sain võimaluse osaleda projektis ”RESTART”, mis kestis kokku kaks kuud Kreeka suuruselt teises linnas, Thessalonikis. Pean etteruttavalt mainima, et see linn on imeliselt kaunis ja hubane. Kohalikud vabatahtlikud nimetasid seda linnaks, mis on täis armastust, aga ma ütleks, et see on rohkem linn, kus iga päikeseloojang on jalustrabav. esc volunteer greece Elizaneth Saks vabatahtlik eesti

Minu kogemusest lähemalt, me töötasime koos 6-liikmelises meeskonnas ja meie tegemisi toetasid ka kolm kohalikku vabatahtlikku, kes meid alati aitasid, et murda keelebarjääri meie ja laste vahel, kes ei räägi inglise keelt. Projekti eesmärgiks oli töötada koos Roma community´ga, mis Kreekas kui ka mujal maailmas on tugevalt aheldatud stereotüüpide ja eelarvamustega. Peamisteks ülesanneteks oli ettevalmistada tegevused, mis arendaks laste inglise keelt ja et keele omandamine oleks lõbus tegime seda tihti läbi mängude, laulude ja kunsti. Väga kiiresti võitsid need lapsed kõigi vabatahtlike südamed ja olgugi, et mängude läbiviimine oli alati väsitav ja nõudis palju kannatlikust, andsid need väiksed sõbrad sulle sada korda rohkem vastu oma lapseliku siiruse ja kergusega. 

Mäletan selgelt viimast korda kui lapsi külastasime ja see tunne, et kahe kuuga on saanud neist sinu suur perekond oli imeline. Neil lastel on raske vastu võtta võõraid ja usaldada neid, sest nende lapsepõlv ei ole alatihti olnud kõige kergem. Sellegipoolest andsime endast kõik, et seletada neile meie lahkumisepõhjust ja ka seda, et nad jäävad alatiseks meie südametesse, ning tuleb päev, kus me näeme jälle. 

esc volunteer greece Elizaneth Saks vabatahtlik eestiLastega töötamise kõrvalt jagus ka aega ringi reisimiseks. Tavaliselt olid nädalavahetused täidetud uute kohtade avastamisega. Kreeka on imeliselt kaunis, ümbritsetud sinakas rohelise merepiiriga ja kaitstud kõrgete mägedega. Pean ka ära mainima, et kreeklased on väga külalislahked ja soojad inimesed, kuid ajaplaneerimisega peavad nad küll veel vaeva nägema. 

Lõpetuseks oli see  kogemus kogu eluks ja avas minu silmi tohutult, pannes mind väärtustama kõike, mida on mulle võimaldatud lapsena, õpilasena ja ka kodanikuna. Sedavõrd positiivne kogemus peos, naasen ma kindlasti tagasi Kreekasse ja tahan veel panustada nende laste helgema ja kõrgema tuleviku heaks.

This Project was financed by European Commission’s European Solidarity Corps Programme.

2023-03-15T14:42:54+00:00