TURN GREEN AGAIN – Elija Barz, Jennifer Randoja, Kayla Diener and Maria Klemmer – 3 weeks group volunteering in Bulgaria

esc volunteer bulgaaria bulgaria elija jennifer kayla maria vabatahtlik eestiName of the project: TURN GREEN AGAIN

Dates: 27.07.2022 – 18.08.2022

City/Country: Tryavna, Bulgaria

 

 

 

Elija Barz :

esc volunteer bulgaaria bulgaria elija jennifer kayla maria vabatahtlik eestiI graduated high school in spring of 2022 with only one goal in mind: to finally travel and be more open to new experiences. So after contacting Marco, I signed up for the Bulgarian Solidarity Project involving work with children. I was very excited about it sinceI have never taken part in such a long project before. After putting together a team, we went to Bulgaria. At first everything seemed very monotone and weird, but we found comfort in each other for the first part of the trip. On our second day of travel we arrived in Tryavna, where we were accommodated in an art high school.

The main project was taking care and finding activities on 2 seperate children’s camps throughout 2 weeks. For that the group was split in half and the first half took care of the first camp and the second half of the second camp. While one camp was active, the other team was designing and painting electricity boxes throughout Tryavna with the help of a local street artist. The main idea of the first camp was to educate the youth about ecology and the world’s problems and solutions. The second camp, which I was part of, had the subject of Europe, culture and Geographical differences. We prepared a ton of cultural games and challenges to educate the youth about our Countries and they seemed to enjoy it a lot. I think I personally enjoyed painting the boxes more than working with children, even though I love to work with children. The reason being that I loved the freedom and exploration of the city during painting.

After the 2 weeks we had to put together a show for a festival happening over a weekend in Tryavna. We presented a lot of different dances, national songs and other cool stuff. Even though we were not the stars of the festival, we contributed a lot to the cause.

Throughout the project we also had a lot of free time compared to my previous experiences, which had it’s up’s and down’s. On one hand we could explore the surrounding area and nature a lot but on the other hand we got a little bit bored. Altogether this experience was still one of my favourite ones so far and I would sign up again any time without hesitation, because besides new knowledge and stuff like that I made a ton of friends and also found my soulmate. These 3 weeks felt like at least one year.

Jennifer Randoja:

esc volunteer bulgaaria bulgaria elija jennifer kayla maria vabatahtlik eestiMa võtsin osa vabatahtlikust projektist “Turn Green Again” ehk “Muutu uuesti roheliseks”, mis toimub Bulgaaria linnas Tryavnas. Lisaks neljale eestlasele võttis projektist osa hispaanlased, itaallased, ukrainlased ja bulgaarlased. Kokku oli meid kõiki 20. Meie ülesandeks oli projekti jooksul korraldada kahele lastegrupile laagrit. Esimeses grupis oli 8-10 aastased lapsed. Nende grupile õpetasime keskkonnasõbraliku eluviisi. Teises grupis oli 11-13 aastased lapsed. Teisele grupile õpetas iga riik meeskonnast oma riigi mänge ja kultuuri. Meeskonnad olid projektis jagatud kaheks. Üks grupp tegeles ühel nädalal lastegrupiga ja teine grupp samal ajal värvis linna peal elektriposte. Pärast gruppidele mängude korraldamist võtsime ka osa linnas toimunud festivalist. Meeskonnast esindas iga riik ennast festivalil lava peal lauldes või tantsides. Ülesannete kõrvalt oli meil ka vaba aega. Selle alati veetsime koos grupiga koos. Käisime mägedes matkamas või külastasime teisi linnu. Meil tekkis ka traditsioon, et iga õhtu kokkas erinev riik oma kultuuri toite. Ma jäin projektiga väga rahule. Projektis oli meiega väga palju toredaid inimesi koos ja sain endal väga palju tutvusi juurde. Projektis osalemine aitas mul arendada väga palju inglise keele oskust ja nüüd suhtlen palju vabamalt ja julgemalt inglise keeles. Õppisin ka väga palju teiste kultuurist. Mul on hea meel, et sain projektis esindada Eestit.

Kayla Diener: 

esc volunteer bulgaaria bulgaria elija jennifer kayla maria vabatahtlik eestiNimelt võtsin osa vabatahtlikust projektist “Turn Green Again” ehk “Muutu Uuesti Roheliseks”, mis leidis aset Bulgaaria linnas Tryavnas. Meie meeskond koosnes erinevatest riikidest pärit inimestest, kelleks olid hispaanlased, itaallased, ukrainlased ja bulgaarlased. 21 päeva jooksul pidime oma 20 liikmelise meeskonnaga organiseerima 2 laagrit lastele ja noortele, aitama festivali ettevalmistustega ning tegema muid pisemaid ülesandeid, näiteks tänavatel elektri kastide värvimine.

Esimest korda Bulgaariat külastades poleks osanud ma arvata, et maastik ja loodus on niivõrd teistsugune. Tryavna oli minu jaoks väga hubane ja puhas linn. Tryavna oli perfektne linn selle projekti jaoks, kuna laagrid ja kõik toimetused toimusid vabas õhus. Meie esimeseks ülesandeks oligi organiseerida 8-10 aastastele lastele 5 päevane laager, mis õpetab läbi mängude keskkonnasõbraliku eluviisi ja looduskaitset. Teine laager oli 11-13 aastastele noortele, kus iga riik meeskonnast tutvustas enda kultuuri ja mänge. Samuti saime ka kaasa lüüa pere festivalil, mis propageeris öko sõbraliku ja tervislikku eluviisi, igale riigile anti ka võimalus laval esineda. Mina sain aga esimest korda soolot laulda, mida ma vist ei unusta kunagi.

Tööd ei olnud tegelikult üldse palju, kuna meeskonnas oli palju inimesi ja ülesanded said jaotatud võrdselt. Seda ei saa isegi tööks nimetada, kuna sul pidi olema lihtsalt loov ja avatud mõtlemine ning suhtumine. Läbi selle, et me pidime õpetama kedagi teist, ma arvan, et ma õppisin ise sama palju kui noored.

Terve projekt sujus väga hästi, kuna inimesed olid kõik väga lahked ja sõbralikud ning ma olen väga tänulik, et ma sain selle imelise võimaluse tutvuda nende inimestega. Vabal ajal käisime näiteks ühel päeval mägedes matkamas 25 kilomeetrit ning külastasime erinevaid linne. Tekkis ka tore traditsioon, et iga õhtu tegi üks riik süüa ning tänu sellele saime tunda maitseid erinevatest kultuuridest.

Projekt oli lõbus ja kindlasti unustamatu kogemus. Arenesin inimesena rohkem kui ootasin. Olen nüüdsest enesekindlam ja julgem. Algselt kartsin, et ma ei ole piisavalt sotsiaalne ja ei sulandu sisse, kuid enam ma ei karda seda. Kindlasti osalen veel projektidel ja soovitan ka teistel ühe korra ära proovida. Kui võimalus antakse siis ära lase seda käest, sest nii sattusin ka mina siia projekti täiesti juhuslikult.

Maria Klemmer:

esc volunteer bulgaaria bulgaria elija jennifer kayla maria vabatahtlik eestiTere. Mina käisin vabatahtlikuna Bulgaarias “Turn green again” projektil 3 nädalat. Tegime tänava kunsti ja mängisime lastega. Elasime kunstikooli ühiselamus. Esimene nädal mängisime seltskonnamänge, õppisime üksteist ja erinevaid kultuure tundma ja käisime erinevate linnade vaatamisväärsustes. Iga õhtu ühiselamus, erinev riik tegi oma rahvus toite kõigile õhtusöögiks. Tänava kunsti tegime elektrikappide peale. Puhastasime, lihvisime ja värvisime. Kunst oli keskonna säästmisest ja loodusest. Lastele rääkisime oma kultuurist. Õpetasime tantse, näitasime pilte ja mängisime mänge. Lapsed olid sõbralikud ja nutikad ning jäid väga rahule. Linnas toimus ka festival kus saime ise osa võtta. Väga inspireeriv oli näha väikse küla õnnelikke inimesi esinemas. Käisime graffitiga täis soditud vana rongiga mägedes ujumas ja ronimas. Reis oli huvitav ja õpetlik. Olen tänulik selle silmi avava võimaluse eest ja soovitan kõigil teistel ka tulla.

 

 

This Project was financed by European Commission’s European Solidarity Corps Programme.

2022-09-15T13:14:35+00:00