„Connecting the CommUnity” – Anna-Luisa Lekštedt – 2 months volunteering in Italy

esc volunteer itaalia italy anna luisa lekštedt vabatahtlik eestiName of the Project: „Connecting the CommUnity”

Dates: 19th January– 19th March 2022

City/Country: Lecce, Italy

 

Hei-hei~~

Käisin projekti  ́ ́Connecting the Community ́ ́ raames Itaalias vabatahtliku tööd tegemas. Saatija organisatsioon oli Noored Ühiskonna Heaks ja avatud kätega võttis mind Itaalias vastu VulcanicaMente.

 

esc volunteer itaalia italy anna luisa lekštedt vabatahtlik eestiLinn, kus kahe kaas vabatahtlikuga (Kreekast ja Hispaaniast) elasime ja suurema osa oma ajast veetsime oli ilus, täis kultuuri ning ägedaid inimesi. Kaks kuud tundub küll lühike aeg, kuid meil kujunesid välja oma rutiinid, kindlad kohad, kus kohvi juua või jalutamas käia. Saime palju uusi tutvuseid ja õppisime nii enda, kui ka end ümbritseva kohta nii mõndagi.

Meid vastuvõtnud organisatsioon, VulcanicaMente, tegeleb paljusti kogukonnatööga. Tänu neile saime ka kogukonnatöös kätt proovida. Meil oli kavas pisemaid ja suuremaid ettevõtmisi, kõige eredamalt jään meenutama töötubasid kohalikus gümnaasiumis, Erasmus+ projekti, ning rattatöökoja avamist.

esc volunteer itaalia italy anna luisa lekštedt vabatahtlik eestiMis mulle Lecce juures väga meeldis: kohalikud, kellel on vaba aega võtavad endale ette igasuguseid tegevusi, loovad oma organisatsioone ning püüavad linna paremaks muuta. Sellised inimesed on inspireerivad, seega täitsime ka oma vaba aega teisi aidates. Näiteks igal reedel sõitsime LeccePedalaga ratastel ringi, viies noortele raamatukogust lugemismaterjali koju või aitasime kohalike ühistööna loodud aeda korras hoida.

Kui nüüdseks on võib olla jäänud mulje, et tegimegi ainult tööd, siis see pole ka täiesti tõsi. Peale tööd mängisime tihti naabritega lauamänge või nautisime õhtust linna. Nagu öeldakse, kõik teed viivad Rooma. Plaanisime endale väikse väljasõidu ja veetsime meeldejääva nädalavahetuse Itaalia pealinnas (PS: nii palju näha! Nii palju teha!). Reisisime ka ringi vähem tuntud paikades, nautisime loodust ja merekohinat.

Kui Itaaliasse läksin kartusega, et ei sobi gruppi või ei saa ülesannetega hakkama, siis koju naasesin hoopis teiste tunnetega. Tagasi Eestisse jõudes tunnen ennast palju enesekindlama ja tugevamana. Õppisin sellel teekonnal nii palju ja sain tutvusi, mida iial ei unusta. Tegin endale koha grupis ja töö läks ka libedalt, tuleb lihtsalt proovida ja kui keeruliseks läheb, siis on alati keegi, kes sind toetab.esc volunteer itaalia italy anna luisa lekštedt vabatahtlik eesti

This Project was financed by European Commission’s European Solidarity Corps Programme

2022-04-17T21:39:43+00:00