CHEER YOU @P alustab uue ökosüsteemi ehitamist naisettevõtjate jaoks

nyh cheeryou@p ka2 women entrepreneurs eesti estonia

KEY ACTION 2 projekt Cheer You @P (Maailmamuutjate haridus suurema võrdsuse, ettevõtlikkuse ja vastupidavuse jaoks, keskendudes noortele veebiplatvormide kaudu) hakkab tööle. Paar viimast kuud on partnerid kohtunud mitmel korral, et kavandada projekti esimesi tegevusi ja nüüd oleme valmis esimesi uudiseid jagama.

 

Cheer You @P on partnerlusprojekt, mis ühendab Austria, Hispaania, Eesti, Poola ja Kreeka partnereid. Peamine eesmärk on leida uusi viise ettevõtluse ökosüsteemi uuendamiseks, et oleks võimalik luua uus vorm, mis toetaks naisettevõtjaid viies osalevas riigis.

 

COVID19 pandeemia tagajärjel tekkinud praegune olukord muudab noorte naiste töö leidmise veelgi raskemaks. Arvestades seda ning lisades kõik need, mis juba varem eksisteerisid, on ka lihtne mõista hirmu, mida see võib tekitada ettevõtjana uue väljakutsega alustamiseks. Samal ajal on piisavalt tõendeid, et öelda, et Euroopa majandus sõltub juba praegu väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest ning sõltub tulevikus veelgi rohkemgi ning rasked ajad, nagu praegugi, on ettevõtjatele suurepärased võimalused.

nyh cheeryou@p ka2 women entrepreneurs eesti estonia

Äri- ja ettevõtlusmaailma on peaaegu alati juhtinud mehed, kuid naiste seas on huvi järjest suurem. Naised ettevõtluses on Euroopa jaoks suurepärane võimalus astuda samm edasi ning olla kaasavam ja konkurentsivõimelisem. Kuivõrd naised pole tavaliselt juhtivatel kohtadel töötanud, on nad praeguses ökosüsteemis välja jäetud. Seetõttu tuleb naisi toetada ettevõtjatena järgmises majanduslikus ja sotsiaalses ökosüsteemis.

 

  1. aprillil pidasid projektipartnerid igakuist koosolekut, et arutada turundusstrateegiat, veebiküsitluste loomisega seotud küsimusi ja järgmise kohtumise kuupäevi.

 

Järgmised sammud on uuringu vastuste kogumise alustamine. Naiste ettevõtluse ja tugimehhanismide veebipõhine uuring igas partnerriigis hõlmab 500 osalejat. Iga konkreetse sihtrühma jaoks korraldatakse kolm erinevat uuringut: juba ettevõtjad, tulevased ettevõtjad ja asutuste esindajad. Uuringud on osalemise hõlbustamiseks kättesaadavad erinevates keeltes.

 

Järgmiste värskete uudiste saamiseks võite jälgida meie Facebooki lehte: https://www.facebook.com/CheerYou.Project .

 

Siit leiate ka kogu teabe teiste partnerite kohta:

  • Gain&Sustain: https://www.bestofgs.eu/
  • Asociación Mundus: https://asociacionmundus.com
  • Solidarity Tracks: https://tamonopatia.org/
  • University of Rzeszow: https://www.ur.edu.pl/en
2021-05-12T07:48:11+00:00