SE.M.I. – Seeds for More Interculture – Triinu Avans – 12 Months Volunteering in Italy

esc volunteer itaalia italy triinu avans vabatahtlik eesti estonia

Hosting organisation: SE.M.I. – Seeds for More Interculture

Name of the project: Equal in Creativity

Date: 10.09.2019 – 09.09.2020

City/Country: Faenza, Italy

Me peame pidevalt tegema otsuseid – mida täna õhtusöögiks teha? Mida edasi õppida? Missugust tööd leida? Jne, jne. Pärast magistrantuuri lõpetamist olin taas teelahkmel. Pidin mõtlema, mida edasi teha. Leida töö? Jätkata õpingutega? Mul on alati olnud soov olla välismaal, niisiis tegin veidi uurimistööd ning leidsingi organisatsiooni, kes pakkus võimalust minna välismaale vabatahtlikku tööd tegema.

Euroopa Solidaarsuskorpuse (ingliskeelse lühendiga ESC) loodud projekte rahastab Erasmus+. Saatsin organisatsioonile Noored Ühiskonna Heaks avalduse ja üsna kiiresti sain vastuse, et olen projekti valitud. Seejärel osalesin Eestis saabumiseelsel koolitusel, kus rääkisime hirmudest, lootustest ning kus meile tutvustati ka näiteks võimalikest ettetulevatest juhumistest.

Itaaliasse saabudes oli minu jaoks kõik uus ja huvitav. Minu mentor tutvustas mulle linna ja õppisin paremini tundma organisatsiooni, kus ma edaspidi töötama hakkasin.

esc volunteer itaalia italy triinu avans vabatahtlik eesti estonia

 

Mida ma sellest kogemusest õppisin?

Esiteks oli välismaal elamine iseenesest suurepärane. Kuna olin Itaalias, oli mul võimalus õppida veidi itaalia keelt. Ühel juhul saavad vabatahtlikud kohalikku keelt õppida vaid teistelt inimestelt (nt vabatahtlikelt või (üli)õpilastelt), teisel juhul on rahvusvahelistel vabatahtlikel võimalus osaleda ametlikul keelekoolitusel. Nii saime ka meie, kuus Faenza vabatahtlikku, käia keelekursusel… Kuni koroonaviirus otsustas kõik ära rikkuda. Sellegipoolest, kuna mulle väga meeldivad võõrkeeled, meeldis mulle tänavatel ja kohvikutes kuulata inimesi rääkimas.

Ilmselt üks olulisemaid asju, mida kõik rahvusvahelised vabatahtlikud õpivad on, mitteformaalne haridus. Me õpime asju tehes, proovides, kogedes. Üks hea asi vabatahtlikuks olemise juures on see, et meilt ei nõuta tingimata spetsiifilisi oskusi ega teadmisi; me saame jagada omaenda teadmisi teistega ja samal ajal õppida uusi asju.

esc volunteer itaalia italy triinu avans vabatahtlik eesti estoniaMina sain juurde teadmisi kuidas sotsiaalmeediaga paremini hakkama saada, kuidas kasutada Canva võimalusi ning kuidas WordPress toimib. Enne Itaaliasse saabumist ei teadnud ma Canvast, aga nüüd olen selle suur fänn.

Samuti on meil võimalus kohtuda paljude teisest rahvusest vabatahtlikega. See omakorda tähendab, et me saame uusi teadmisi teistest kultuuridest, me saame juurde rahvusvahelist kogemust, harjutada tiimitööd rahvusvahelises keskkonnas jne.

Kokkuvõtteks võin öelda, et rahvusvaheliseks vabatahtlikuks olemine annab palju võimalusi isiklikuks arenguks ja samas saame ka midagi kogukonnale tagasi anda. Meil on võimalus muutuda enesekindlamaks, iseseisvamaks ja annab kogemusi rahvusvahelises keskkonnas. See on kindlasti väärt kogemus.

 

This Project was financed by European Commission’s European Solidarity Corps Programme

2020-09-17T09:53:37+00:00